Фотогалерея
Популярні новини
Архів новин
Жовтень 2023 (1)
Вересень 2023 (8)
Серпень 2023 (8)
Липень 2023 (1)
Червень 2023 (5)
Травень 2023 (11)
» » Студентський круглий стіл з представниками Міністерства освіти і науки України

Студентський круглий стіл з представниками Міністерства освіти і науки України

22 серпня у Києві в НПУ ім.Драгоманова відбулось засідання круглого столу з розширеним обговоренням проблеми стипендіального забезпечення студентів. У роботі взяли участь представники профспілкових студентських організацій, органів студентського самоврядування, громадських організацій та студ.ініціатив різних регіонів країни. Вінницьку область представляла голова Молодіжної ради обкому Профспілки Граматович О. Також були і учасники від профільних установ: Міністерство освіти і науки України представив заступник директора департаменту вищої освіти Григорій Бойко, Комітет з питань науки і освіти ВРУ - О. Стоцький, помічник в.о. голови Комітету О. Співаковский, Громадську раду при Міністерстві освіти і науки України - голова Є. Кудрявець. На жаль, представників Міністерства фінансів України не було.
Прозвучало багато цікавих думок. Основна позиція профспілок - не допустити зменшення стипендіального фонду, згідно з Конституцією України студенти мають право на безкоштовне навчання, а надання стипендій і пільг забезпечує держава. Уряд має інвестувати в освіту, а не економити на ній кошти. Забезпечення студентів академічною і соціальною стипендією згідно норм ЗУ "Про вищу освіту". Студентське самоврядування озвучило позицію запровадження рейтингової системи і відповідно відсоткове співвідношення тих, хто має отримувати стипендію, як і прописано в законі. Комітет з питань освіти виділяє підхід надання вищим навчальним закладам компетенції диференційовано встановлювати мінімальний рівень успішності студентів, який надає право на отримання академічної стипендії в межах 4-4.5 балів. Міністерство освіти і науки України надає перевагу блочній системі фінансування освіти в цілому.
Одна спільна позиція усіх учасників засідання - зберегти обсяг видатків на стипендії. А от реформування стипендіальної системи - питання відкрите. Представник Громадської ради запевнив, що у робочі групи для обговорення пропозицій обов’язково будуть включені представники профспілок та органів студентського самоврядування.
Пропозиції від Профспілки будуть надані керівництву Міністерства освіти і науки України.

Студентський круглий стіл з представниками Міністерства освіти і науки України