Команда освітян Жмеринки виборола І місце у змаганнях з туризму
Змагання розпочалися із виконання державного гімну України і вдячними словами на підтримку ЗСУ. Педагоги розгорнули 30-метровий прапор України на фоні Карпатських гір в селі Ворохта Івано-Франківської області і подякували усім захисникам за можливість жити під мирним небом.
Туристичний семінар поєднав у собі не тільки теоретичні знання, а й мав на меті вдосконалити спортивну майстерність педагогів, відпрацювання технічних та практичних прийомів подолання реальних перешкод у спортивних туристських походах.
Голова відділу та керівник ФСО «Колос» Василь Марчук наголосив, що семінар-зліт. Присвячений Дню туризму та професійному святу всіх працівників освіти має на меті удосконалити знання і вміння педагогів, змоделювати дії туристів у складних похідних ситуаціях та залучити до здорового способу життя.
«Впродовж багатьох років ми проводили туристичні змагання різних видів, а цьогоріч маємо Перший семінар, який об’єднав команди з 6-ти громад Жмеринського району. Ми прагнемо, щоб ви вдосконалили свою майстерність, обмінялися кращим досвідом, познайомилися і потім нові знання та вміння передали для своїх учнів», – з такими словами звернувся до вчителів Василь Марчук.
Впродовж двох днів педагоги змагалися у різних спортивно-туристичних конкурсах, згадували теорію з різних дисциплін під час змагань з брейн-рингу, практикували свої вміння зі встановлення наметів, в’язанні туристичних вузлів, запалюванні багаття і варінні каші.
На швидкість і вправність змагалися у проходженні контрольно-туристичного маршруту з перешкодами та визначали азимут.
У конкурсі на знання медицини перевіряли свої вміння надавати першу медичну допомогу, а в конкурсі туристичних велофігур – майстерно долали усі бар’єри на велосипедах.
Частина змагань відбулася у таборі «Курінь Довбуша» на вершині гори П’ятихатки. Орієнтовна висота 1200 метрів на рівнем моря.
Підіймаючись вгору педагоги спостерігали гірський хребет, за яким по-королівськи промальовувалися вершини Говерли та Петроса.
Господар табору «Курінь Довбуша» Валерій Одайський гостинно зустрів освітян Жмеринського району, показав, в яких місцях ростуть білі гриби, і які рослини найкраще смакують у карпатському чаї.
Серед мальовничої природи, на свіжому карпатському повітрі, вчителі мали змогу не тільки позмагатися у спортивно-туристичних конкурсах, а й відпочити, покататися на конях, пограти у волейбол, назбирати грибів та почастувати грибну юшку і банош з домашньою бринзою.
Підсумковим конкурсом стала презентація туристських газет, у яких кожна із команд презентувала власне бачення тактики туристичних походів.
Малюнки, шаржі, комікси у гумористичному форматі – кожен намагався відобразити учасників команди та цікавий досвід.
У підсумку І загальнокомандне місце вибороли освітяни Жмеринської громади – команда на чолі із капітаном Володимиром Солодким.
Нагородження відбулося в офіційній атмосфері із виконання державного гімну та презентації туристичних газет команд.
Оплесками учасники вітали своїх колег та робили фото на згадку.
Кожна команда і учасники отримали медалі, грамоти і подарунки за участь у кожному етапі змагань.
Головний кубок Першого туристичного семінару серед працівників освіти дістався жмеринчанам.
Голова фізкультурно-спортивної організації «Колос» Василь Марчук висловив вдячність педагогам та керівникам профспілки за участь у змаганнях, а також висловив надію, що у наступному році участь візьмуть ще 2 громади, які у складі Жмеринського району, – Станіславчицька і Джуринська.
Саме вони вболівали і підтримували свої команди на всіх етапах змагань.
Сходження з гори під дощ і автобус, який зламався вночі посеред лісу, де немає телефонного зв’язку та інтернету... Хіба такі труднощі могли зіпсувати настрій туристів і зупинити їх на шляху до мети? Очевидно, що ні!
Колеги з розумінням відносилися до різних непередбачуваних ситуацій, підтримували один одного дружнім словом, теплими розмовами біля нічного багаття, рахували зорі у нічному небі і співали українські пісні…