У Вінницькому національному технічному університеті 16 травня відбувся фінал XI міжнародного відкритого конкурсу із Web-дизайну та комп’ютерної графіки серед студентів та учнів  Майже 1000 робіт із 21 країни надійшло на конкурс — Швеції, Чилі, ОАЕ, Індонезії, В’єтнаму, США, Ірану, Великобританії, Канади, Нової Зеландії, Індії, Китаю, Португалії, Чехії, Польщі, Казахстану, Молдови, Білорусі, Росії, України…  Конкурсанти продемонстрували неабияку майстерність, оскільки їх роботи передбачали гармонійне поєднання тексту, графіки, кольору, звуку та програмування.  Щодо українських учасників, то третина їх — сільська молодь. І надалі їх відсоток зростатиме, адже народний депутат України Володимир Продивус зголосився фінансово підтримувати майстер-класи з веб-дизайну для юних мешканців сільської місцевості. Нинішній конкурс проводився теж під його патронатом.  50 суддів з України, Росії, Польщі, Білорусі оцінювали майстерність конкурсантів, перевіряючи роботи в on-line режимі і визначаючи переможців у 9 номінаціях: інформаційне наповнення, графічна реалізація, програмна реалізація, 2D растрова графіка, 2D векторна графіка, ЗD-графіка, GIF-анімація, Flash-анімація, ЗD-анімація. Для підтвердження достовірності учасники надсилали окрім свого твору ще й додаткові матеріали, які підтверджують їхнє авторство. Приміром, для тривимірної графіки — це скелетні моделі. |
|
Категорія: Новини членських організацій
|
 З 17 по 19 травня 2013 р. колектив працівників НВК с. Жван за сприянням голови районної ради Профспілки працівників освіти Мурованокуриловецького району Мудрика В.Ф. побував на екскурсії в Карпатах.
  Екскурсія розпочалась із знайомства з містечком Ворохта, де нас гостинно прийняла турбаза «Смерека». Потім підкоряли вершину Говерла, що було справжнім випробуванням. Але наші зусилля були варті того, ми мали нагоду милуватися неперевершеними краєвидами карпатських вершин, полонин, віковічних смерекових лісів. По дорозі на Говерлу більшість з нас вперше побачили цвіт оспіваної червоної рути, насолоджувались запахами чорниці, ялівцю, були у захваті від тамтешньої рослинності. |
|
Категорія: Соціально-економічний захист » Відпустки
|
  23 травня 2013 р. відбулась традиційна зустріч голів профспілкових організацій закладів освіти міста з міським головою В.Б. Гросманом, заступником міського голови з гуманітарних питань Балицькою В.Є. директором Департаменту освіти Вінницької міськради Буняком В.В . заступником директора Департаменту освіти з економічних питань Мазур Н.В.
|
|
Категорія: Офіційні документи та повідомлення » Інформація про події
|
Міністерство соціальної політики України наказом від 28.03.2013 р. № 155 встановило середню вартість санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» від 6.12.2013 р. № 5515-VI, у сумі 340 гривень.
Наказ набере чинності з дня офіційного опублікування та застосовується з 1 січня 2013 року. |
|
Категорія: Соціально-економічний захист
|
Показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу за 2012 рік, який застосовуватиметься при обчисленні пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», становить 2752,95 гривень.
Відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсії обчислюються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Отже, при призначенні пенсій у 2013 році застосовуватиметься усереднений показник заробітної плати за 2010 р. (1982,63 грн), 2011 р. (2370,53 грн) та 2012 р. ( 2752,95 грн), який становить 2368,70 грн. При цьому всі пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з початку 2013 р., при обчисленні яких застосовувався усереднений показник середньої заробітної плати (доходу), з якої сплачено страхові внески, в розмірі 2001,20 грн (за 2009-2011 роки), будуть перераховані органами Пенсійного фонду із застосуванням усередненого показника середньої зарплати в розмірі 2368,70 грн. Такий перерахунок буде проведено автоматично (без звернення пенсіонера) із здійсненням доплати недоодержаної суми пенсії з моменту її призначення). |
|
Категорія: Соціально-економічний захист » Оплата праці
|
Кабінет Міністрів України затвердив державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2013 році. Відповідну постанову прийнято на засіданні Уряду 20 травня 2013 року.
Зведений обсяг фінансування на ці цілі становить 24,7 млрд. грн, що на 5,6% більше, ніж у 2012 році. При формуванні держзамовлення враховано потреби у відповідних фахівцях, збільшено обсяги держзамовлення за технічними спеціальностями, зокрема вдвічі – за ІТ-технологіями, натомість зменшено держзамовлення юристів, економістів-міжнародників, менеджерів з маркетингу. «Перевиробництво» з цих спеціальностей приводило до того, що випускники не могли знайти роботу за фахом. Так, більше фахівців готуватимуть за напрямами підготовки: «інформатика», «системний аналіз», «комп’ютерні науки», «комп’ютерна інженерія», «програмна інженерія», «системна інженерія», «автоматизовані та комп’ютерно-інтегровані технології», «мікро- і наноелектроніка», «телекомунікації», «безпека інформаційних і комунікаційних систем», «система технічного захисту інформації», «управління інформаційною безпекою» тощо. Для бакалаврів менше набиратимуть на «міжнародні відносини» (23,1%), «економіку і підприємництво» (11,7 %), «менеджмент» (11,1%), а також на «право». Магістрами на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр зможуть стати 40,9 тис осіб, з них 33,9 тис. осіб – за денною формою. Зростання підготовки за спеціальностями – «розробка корисних копалин (14,5 %). Також порівняно з 2012 роком, більше студентів за держкошт зможуть стати магістрами за напрямами – «електротехніка та електромеханіка», «машинобудування» та «матеріалообробка», «металургія та матеріалознавство», «інформатика та обчислювальна техніка» тощо. За матеріалами Урядового порталу
|
|
Категорія: Соціально-економічний захист
|
Основами законодавства України про охорону здоров’я, Законами України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та «Про захист населення від інфекційних хвороб», зокрема, встановлено, що з метою охорони здоров’я населення організуються профілактичні медичні огляди ряду категорій громадян, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь, а також працівників, зайнятих на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, військовослужбовців. Серед них – працівники дошкільних і навчально-виховних закладів.
|
|
Категорія: Соціально-економічний захист
|
  17 травня в пройшов обласний легкоатлетичний крос Федерації профспілок області «Весна 2013». В обласних змаганнях взяла участь та зайняли перші місця: серед галузевих обкомів - збірна команда від обласної організації Профспілки, серед вищих навчальних закладів - команда студентів Вінницького державного педагогічного університету.
|
|
Категорія: Огляди і конкурси, Новини членських організацій
|
 З 13 по 17 травня у селі Воробіївка Немирівського району пройшли 31-ті обласні туристичні змагання з туристського багатоборства серед педагогічних працівників Вінниччини. У змаганнях цього року брали участь команди з 22 районів та міст області. Вітали учасників змагань заступник директор обласного Департаменту освіти і науки А.Лисак, голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки С.Пугачов.
|
|
Категорія: Огляди і конкурси
|
  15 травня в обласному академічно-драматичному театрі ім. М.Садовського відбувся заключний Гала-концерт обласного мистецького фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії 2013».
  Всього у фестивалі взяли участь 40 хорових колективів (дитячі, вчительські, змішані), 149 вокальних ансамблів, 142 солісти, 49 духових оркестрів та інструментальних ансамблів, 66 танцювальних колективів (народний, бальний, спортивно-естрадний танець), фольклорні гурти, представники розмовного, оригінального жанрів тощо, в цілому - 3682 учні, 882 вчителі, 397 керівників творчих колективів. |
|
Категорія: Огляди і конкурси
|