Лист до Кабінету Міністрів України
Учасники пленуму звертаються до Вас з питання зміни формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, яка визначається відповідно до Постанови Кабінету України від 27 грудня 2017 року №1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами».
Такий розрахунок не враховує структуру заробітної плати (наявність стимулюючих виплат, рівень грошової винагороди педпрацівника, за багаторічну та сумлінну працю, відсоток надбавки за престижність педагогічної праці), яка була по школах у минулих роках і таким чином збільшує розрив по забезпеченості коштами.
При розрахунку потреби заробітної плати педагогічних працівників на початок бюджетного 2019 року у Липовецькому районі виявлено дефіцит бюджету у розмірі 11569 млн. грн.. Одним із факторів даної ситуації є завідомо закладений дефіцит освітнього бюджету на 2019 рік та не врахування при формуванні бюджету учнів, що навчаються в малокомплекних класах з чисельністю менше 5 дітей. Не вистачає до кінця 2019 року коштів державної освітньої субвенції у Калинівському районі – 4 млн.800 тис.грн., Хмільницькому – 8 млн.392 тис. грн., Могилів-Подільському – 3 млн.468 тис. грн..
Районним управлінням фінансів та обласним департаментом фінансів факт дефіциту освітньої субвенції на оплату заробітної плати педагогічних працівників визнано. Проте, Міністерством фінансів України дефіцит освітньої субвенції не визнається і переводиться все на місцеві бюджети, які не спроможні здійснити відповідні виплати.
Учасники пленуму звертаються до Вас з приводу закладення коштів у Державний бюджет 2020 року на підвищення заробітної плати працівникам освіти відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів і установ освіти і науки» в розмірі 2,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2020 року, у відповідних розмірах до 1 січня 2023 року з метою поетапної реалізації положень частини другої статті 61 Закону України «Про освіту» та частини другої статті 36 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність».
Проект державного бюджету на 2020 рік передбачає видатки на освіту в розмірі 136,4 млрд. гривень, кошти на підвищення заробітної плати не передбачено, що є порушенням ст. 8 Закону України «Про оплату праці» та постанови Кабінету Міністрів України №822 від 10.07.2019 року.
Завантажити: